Sezon motorowodny powoli dobiega końca, więc to najwyższy czas, by wybrać miejsce do przechowania swojego jachtu w jesienno-zimowe dni. Ofert zimowania na rynku jest sporo, jak wybrać te najlepsze? Czy zimowaniu powinny towarzyszyć dodatkowe usługi?

Bardzo często nasze jachty zimują „pod chmurką”. Jednostka po wyciągnięciu z wody ustawiana jest w bezpiecznym miejscu na oponach bądź stojaku. Warto pamiętać, by zostawić lekko uchylone buleje i zostawić trochę luzu pod folią. Po zimowych miesiącach niezbędne jest sprawdzenie stanu technicznego łodzi, jej dokładne wyczyszczenie i poddanie ewentualnej renowacji.

Trochę inaczej wygląda to w przypadku większych łodzi, gdzie częściej wybieramy zimowanie w zadaszonej hali. Takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne, jednak ma w sobie wiele zalet:

  • brak konieczności plandekowania,

  • mniejsze ryzyko uszkodzenia drobnego osprzętu na pokładzie

  • brak konieczności demontowania za

  • daszenia na łodzi

  • liny i osprzęt nie są narażone na deszcz i mróz

  • resztki wilgoci odparowują, a nie zamarzają niszcząc poszycie od wewnątrz.

Pamiętajmy, że przygotowanie łodzi do zimy to jednak coś więcej niż tylko znalezienie bezpiecznego miejsca do przechowywania. To także kompleksowa oferta usług mających na celu utrzymanie Twojej łodzi w jak najlepszym stanie. Obejmuje to dokładną kontrolę wszystkich komponentów, sprawdzenie, czy nie ma śladów uszkodzeń lub zużycia oraz zajęcie się wszelkimi niezbędnymi naprawami. Tak, by Twoja łódź była gotowa do kolejnych wiosennych rejsów.

Jeśli jesteś właścicielem jachtu i chciałbyś go zimować w bezpiecznej hali, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w Tczewie. Zapewniamy nie tylko różne opcje zimowania, ale również serwis, możliwość renowacji oraz ochronę 24/24.

Skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży i porozmawiaj o ofercie

Tel.: +48 570 500 888

e-mail: sales@boat-project.pl

Sprawdź cennik https://boat-project.pl/uslugi/